Zespół Szkół w Turobinie

e-mail:   spturobin@op.pl

sekretariat@loturobin.pl

„Obserwuję, badam, chronię Roztoczańskie ekoinspiracje” - konferencja naukowa

3 października 2019r. uczennica naszego liceum - Dominika Romańska wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół w Turobinie - Panią Moniką Szymańską oraz nauczycielką biologii – Panią Izabelą Żłób wzięła udział w konferencji naukowej pt. „Obserwuję, badam, chronię …Roztoczańskie ekoinspiracje”. Wydarzenie to miało miejsce  w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.  Organizatorami tej konferencji było Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie liceów i techników z województwa lubelskiego, którzy są uczestnikami programu stypendialnego „Lider wiedzy i ochrony środowiska”, nauczyciele opiekujący się uczniami realizującymi zadania w tym programie, oraz dyrektorzy szkół. W konferencji uczestniczyli: Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk, Poseł na Sejm RP – Tomasz Zieliński oraz Burmistrz Zwierzyńca – Urszula Kolman, Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie – Monika Żur oraz Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie - dr hab. Grzegorz Grzywaczewski. W czasie konferencji wysłuchaliśmy wykładów: „Co człowiek zrobił z lasem”?, który wygłosił  Dyrektor RPN –Andrzej Tittenbrun, oraz „Inteligencja u roślin- żart czy rzeczywistość?”, który wygłosiła dr hab. Małgorzata Wójcik z UMCS w Lublinie. Na zakończenie wszystkim uczniom uroczyście wręczono certyfikaty udziału w konferencji. Ostatnim punktem w programie było zwiedzanie wystawy w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym RPN oraz projekcja filmu o Roztoczu. Udział w konferencji naukowej był ciekawym doświadczeniem. Dziękujemy za zaproszenie!