• Odwiedziło nas: 272029 osób
  • Do końca roku: 253 dni
  • Do wakacji: 61 dni

23-465 Turobin

ul. J. Piłsudskiego 34

Tel: (84) 683-32-31

Niedziela, 2018-04-22

Imieniny:

Łukasza, Kai

SZKOLNE WYDARZENIA 2017/2018

Jesteś tu: » Strona startowa » SZKOLNE WYDARZENIA 2017/2018
  • 49. Sprawozdanie z akcji „Grosz do Grosza - dzwonek na obiad” 2017/2018

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Turobinie w ramach akcji „Grosz do Grosza - dzwonek na obiad” 2017/2018 w I i II semestrze zrealizował następujące działania:

1. Przeprowadziliśmy w I i II semestrze loterię fantową: dochód z loterii 543 zł. i 168 zł. wysłano na konto fundacji "Być Bardziej" z siedzibą w Warszawie.

2. Przeprowadziliśmy w klasach I - III i klasach IV - VII konkurs plastyczny na plakat promujący zdrowe odżywianie, plakaty wyeksponowaliśmy podczas organizacji Święta Wiosny i loterii fantowej.

3. Klasa II b zorganizowała zajęcia „Zdrowe desery” – uczniowie samodzielnie wykonywali desery ze zdrowych produktów.

Pozdrawiamy - wolontariusze i opiekun Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku włączyliśmy się w obchody Wielkiego Tygodnia, przystępując do przygotowania  „Palm wielkanocnych”. Palmy przygotowywali uczniowie klas I–III i kl. IV b wraz z wychowawcami, katechetami i rodzicami, którzy zawsze służą swoją pomocą.  Wspólna praca ma na celu nie tylko zbliżyć nas do siebie, ale także pogłębić wiedzę dotyczącą znaczenia palmy w obrzędach ludowych. Wszystkie te przepiękne palmy zostały zrobione ręcznie z użyciem pięknych, kolorowych kwiatów, bukszpanu, bazi oraz tujek. O tradycjach związanych z Niedzielą Palmową uczniowie dowiedzieli się z lekcji religii.

Palmy wyeksponowane na szkolnym korytarzu, wzbudziły  zainteresowanie całej społeczności szkolnej, rodziców i gości odwiedzających szkołę. W piątek uczniowie zabrali palmy do domów, aby w Niedzielę Palmową, trzymając je w dłoniach uczestniczyć w procesji wokół kościoła parafialnego i we mszy świętej. Palmy wykonane przez uczniów po poświęceniu dekorują kościół na Wielkanoc.

                                                                                                          Bożena Białek

                                                                                                          katecheta


48. PALMY WIELKANOCNE
czytaj więcej

W dniu 20 marca przywitaliśmy Wiosnę  w Szkole Podstawowej w Turobinie. Odbyło się spotkanie pod hasłem „Nie palę, nie piję, a zdrowo żyję”. Naszym celem była popularyzacja zdrowego stylu życia bez uzależnień i patologii, kształtowanie nawyku aktywnego i  twórczego spędzania czasu wolnego, budzenie wrażliwości na piękno przyrody i zwrócenie uwagi na konieczność jej ochrony,  rozwijanie wśród dzieci  świadomości ekologicznej związanej z ponownym wykorzystaniem posegregowanych odpadów. Odbyły się konkursy: klasy I-III – „Wiosenna para”, klasy IV-VII – „Ubiór z recyklingu”. Ponadto uczniowie klasy V przedstawili scenki antynikotynowe, a klasy VII „Niespełnione marzenia Kopciuszka” – teatrzyk antyalkoholowy. Dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody ufundowane przez  Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przemocy w rodzinie. Spotkanie zostało zorganizowane przy czynnej współpracy z przedstawicielami Rady Rodziców.

47. I DZIEŃ WIOSNY
czytaj więcej

W dniu 15 marca 2018 r. z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Turobinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Do zmagań konkursowych przystąpiło 26 uczniów ze szkół w Czernięcinie, Gródkach i Turobinie. Recytowali oni poezję związaną z różnymi etapami naszej historii - począwszy od zaborów, poprzez obydwie wojny aż do poezji współczesnej.

Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV-VII.

46. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ
czytaj więcej
  • 45. DZIEŃ KOBIET 2018

8 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Turobinie obchodziliśmy coroczne Święto Kobiet.

Uczniowie nasze szkoły przygotowali z tej okazji program artystyczny zatytułowany "Z kobietami żle, ale bez nich jeszcze gorzej", na który złożyły się układy taneczne przygotowane przez uczniów klas I-III oraz humorystyczne scenki poświęcone kobietom w różnych epokach historycznych zaprezentowane przez uczniów klas VII. Całość ubogaciły sentencje poświęcone kobietom zaprezentowane zaprezentowane przez p. Andrzeja Snopka.

Program artystyczny przygotowany przez p. Mariolę Wolanin, p. Jolantę Kozinę i p. Andrzeja Snopka został powtórnie przedstawiony na gminnych uroczystościach Dnia Kobiet w dniu 11 marca 2018 r. w sali gimnastycnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie. Humorystyczne skecze zaprezentowane przez uczniów klas VII oraz piękne układy taneczne przedstawione przez najmłodszych uczniów naszej szkoły spotkały się z wielkim aplauzem publiczności w postaci gromkich braw i słów uznania, za które serdecznie dziękujemy.


Opracowanie: szkolnastrona.pl