menuankieta

  Jaki rodzaj muzyki najbardziej Ci odpowiada ?

Pokaż wyniki
ankieta
Logo BIP
  • Odwiedziło nas: 257964 osób
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni

23-465 Turobin

ul. J. Piłsudskiego 34

Tel: (84) 683-32-31

Poniedziałek, 2017-12-11

Imieniny:

Biny, Damazego

SZKOLNE WYDARZENIA 2017/2018

Jesteś tu: » Strona startowa » SZKOLNE WYDARZENIA 2017/2018

6 grudnia wraz ze świętym Mikołajem przybyła do naszej szkoły pani Izabella Klebańska– polska autorka książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. W telewizji zadebiutowała w programie 5-10-15.

22. SPOTKANIE AUTORSKIE
czytaj więcej

W wigilię Światowego Dnia Misia w naszej szkole obchodziliśmy pojawienie się na świecie pluszowej przytulanki. Przygotowany program obfitował w różnorodne formy zabawy z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.

Przed wspólnym spotkaniem, wszystkie dzieci miały za zadanie, wykonać figurkę swojego ulubionego misia. Do pracy mogły posłużyć ścinki materiałów tekstylnych, zużyte buteleczki po jogurtach, kłębki wełny, stare skarpety, rajstopy, guziki lub inne  materiały pochodzenia naturalnego i surowców wtórnych. Misie, które zostały wykonane przerosły nasze oczekiwania.

21. Święto Pluszowego Misia pt. „Mój przyjaciel Miś”
czytaj więcej
  • 20. Przedszkolaki obchodzą Święto Pluszowego Misia 2017

Od kilku już lat przedszkolaki obchodzą jesienią Święto Pluszowego Misia. Są wówczas zapraszane do budynku szkoły, gdzie uczniowie starszych klas wraz z opiekującą się nimi Panią Bibliotekarką, przygotowują ciekawy program: piosenki, zabawy, występy, poczęstunek – wszystko związane tematycznie z pluszowymi zabawkami.

Dzieciom z przedszkola bardzo podoba się uczestnictwo w takich wydarzeniach, więc i w tym roku, 24 listopada, zabrawszy ze sobą pluszaki, wybrały się do szkoły.

W dniu 13 listopada 2017r. do Przedszkola w Turobinie przyjechał radiowozem wyjątkowy gość. Był to pan policjant, st. sierż. Grzegorz Góreczny, Dzielnicowy z Komendy Policji we Frampolu Powitały go dzieci z czterech oddziałów.

Opowiedział on o swojej pracy. Zaprezentował mundur, odznakę policyjną, akcesoria umocowane przy pasie (pistolet, pojemnik z gazem, kajdanki, „lizak”, pałkę gumową).

Następnie rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami.

W podarunku każde dziecko otrzymało taśmę odblaskową do noszenia na ramieniu lub na garderobie. Dzieci ofiarowały zaś gościowi zapasowe „lizaki” wykonane z  masy plastycznej.

Żegnając się Pan Policjant obiecał odwiedzić przedszkolaków wiosną w towarzystwie psa tropiącego, by rozmawiać o zasadach bezpiecznych zabaw w czasie wakacji.

19. Spotkanie przedszkolaków z Panem Policjantem
czytaj więcej
  • 18. Nowi wychowankowie w naszym przedszkolu

Wrzesień i październik są w pracy przedszkola szczególnymi miesiącami. Jak co roku, do placówki trafiła grupa nowych dzieci: 3-latki, kilku 4-latków, a także 5- i 6-latki, które właśnie od niedawna zamieszkały w naszej okolicy. Dla nich wszystkich zaczął się trudny okres adaptacji do nowego otoczenia. Niektóre dzieci radzą sobie w tym czasie lepiej z przystosowaniem się do nowych warunków, innym sprawia to więcej problemów.

Na szczęście towarzystwo kolegów, ciekawe zabawy, nowe zabawki i setne zapewnienia cierpliwych rodziców, że na pewno niedługo przyjdą po swoje dziecko, przynoszą rezultaty w postaci radosnego uśmiechu przedszkolaka.

Na zdjęciach – dzieci w listopadzie już nie tęsknią tak bardzo jak na początku roku szkolnego i bawią się wesoło.

| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl