menuankieta

  Jaki rodzaj muzyki najbardziej Ci odpowiada ?

Pokaż wyniki
ankieta
Logo BIP
  • Odwiedziło nas: 230000 osób
  • Do końca roku: 277 dni
  • Do wakacji: 86 dni

23-465 Turobin

ul. J. Piłsudskiego 34

Tel: (84) 683-32-31

Środa, 2017-03-29

Imieniny:

Marka, Wiktoryny

SZKOLNE WYDARZENIA 2016/2017

Jesteś tu: » Strona startowa » SZKOLNE WYDARZENIA 2016/2017

W wyniku rozstrzygnięcia  V Konkursu „CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM” , nasza mała wolontariuszka Judyta Szafraniec z kl. IIIa została wyróżniona.

Gratulujemy wolntariuszce, jej Rodzicom oraz katechetce Pani Bożenie Białek - organizatorowi szkolnego etapu konkursu.


Życzliwość to piękna cecha.

Zobacz także: http://www.spturobin.szkolnastrona.pl/container/wolontariat_w_obecnym_roku_szkolnym_2016_1.pdf


33. Gratulacje dla Judyty
czytaj więcej

Dzień Wiosny w tym roku obchodziliśmy trochę inaczej niż zwykle. Było to naprawdę bardzo udane powitanie. 22 marca gościliśmy grupę artystyczną „Szassemi” ze Szkoły Tańca w Lublinie oraz zespół „Swing” z Nałęczowskiego Domu Kultury pod kierunkiem swojego instruktora i choreografa Pani Emilii Osińskiej-Marczak.

32. Wiosna przyszła tanecznym krokiem
czytaj więcej

Szkolny przegląd piosenki ludowej i regionalnej pt. ,,Na swojską nutę’’ poświęcony postaci polskiego etnografa Oskara Kolberga.

    W obecnym czasie uczniowie, młodzież coraz mniej interesują się tym, co jest cenne dla kultury polskiej a szczególnie polską pieśnią ludową, tańcami narodowymi, pieśniami  i tradycjami naszego regionu. Uczniowie słuchają własnej muzyki, nie  uświadamiając sobie jak piękna w swojej prostocie, rytmach i melodii jest polska pieśń ludowa.

Oskar Kolberg całe swoje życie poświęcił dokumentacji kultury i sztuki ludowej kraju, który skazany był przez zaborców na unicestwienie.  Jego przesłaniem  było, aby to co cenne w kulturze polskiej a szczególnie pieśń ludowa przetrwała i była przekazywana następnym pokoleniom. To on wypowiedział znaczące słowa ,,Naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć’’. Inspirując się postacią Oskara Kolberga,  jego pracą i przesłaniem w dniu 23.02.2017 roku w w naszej szkole został przeprowadzony przegląd pieśni ludowej i regionalnej ,,Na swojską nutę’’

   Mottem przeglądu były słowa Johana  Wolfganga  Goethego: ,,Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają, bo ludzie źli, ach wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają’’.

31. Szkolny przegląd piosenki ludowej
czytaj więcej

Mnóstwa niezapomnianych wrażeń, śmiesznych scenek, pokazów żonglerki talerzami, kręcenia kilkunastoma kołami hula-hop,  pokazu hiszpańskich rytmów, skomplikowanych ćwiczeń sportowych w wykonaniu „kobiety guma” oraz innych magicznych sztuczek z udziałem uczniów i wielu innych atrakcji doświadczyliśmy podczas wizyty w naszej szkole artystów sztuki cyrkowej z Kijowa.

Największą atrakcją szczególnie dla najmłodszych uczniów był bezpośredni kontakt i możliwość pogłaskania olbrzymiego żywego węża.

30. Pokazy sztuki cyrkowej
czytaj więcej
  • 29. Szkolny wolontariat

V Konkurs „CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ

                                                                 WOLONTARIUSZEM”


Opracowanie: szkolnastrona.pl