menuankieta

  Jaki rodzaj muzyki najbardziej Ci odpowiada ?

Pokaż wyniki
ankieta
Logo BIP
  • Odwiedziło nas: 236753 osób
  • Do końca roku: 220 dni
  • Do wakacji: 29 dni

23-465 Turobin

ul. J. Piłsudskiego 34

Tel: (84) 683-32-31

Czwartek, 2017-05-25

Imieniny:

Borysa, Magdy

SZKOLNE WYDARZENIA 2016/2017

Jesteś tu: » Strona startowa » SZKOLNE WYDARZENIA 2016/2017

28 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja.Była to dla nas I część tegorocznych obchodów, ponieważ z przygotowanym montażem słowno-muzycznym uczestniczyliśmy także po raz drugi podczas gminno-parafialnych obchodów w dniu 3 maja.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji majowej to nie wspaniała lekcja współczesnego patriotyzmu, przekazania ponadczasowych wartości młodemu pokoleniu lecz także poszanowanie tradycji i kult patriotyzmu lokalnego. W podnosłej atmosferze akademii szkolnej odbyło się ponadto uroczyste wręczenie dyplomów i wyróżnień dla uczniów, którzy w ostatnim czasie promowali naszą szkołę biorąc udział w różnego rodzaju konkursach szczebla ogólnopolskiego. We wspomnianych konkursach nasi uczniowie zdobyli zasłużone czołowe I i II miejsca oraz wyróżnienia.

Zarówno historyczna oprawa jak i współczesne osiągnięcia uczniów doskonale wpisują się w realizację zadań szkolnych, których między innymi należy rozwój kompetencji kluczowych uczniów.


Nad całością szkolnych uroczystości czuwali nauczyciele odpowiedzialni:


Magdalena Małysz - historyczny montaż słowny,

Andrzej Snopek - oprawa muzyczna

Zofia Skiba oraz wychowawcy klas I-III - konkursy plastyczne

Nagrody i dyplomy wręczyła wicedyrektor szkoły - Renata Bartnicka-Ogorzałek

46. Majowa Jutrzenka...
czytaj więcej
  • 44. Konkurs: 25 lat PSP...
  • 43. Konkurs - Zdrowo jem...
42. Biała niedziela w Turobinie
czytaj więcej

255 223 głosy  -  17 miejsce na 20 zwycięskich i tak oto Podwórko NIVEA stało się wspólnym zwycięstwem oraz faktem w naszej Gminie a ściślej na terenie naszej szkoły. 30 czerwca 2016 r. zakończyło się głosowanie, a już na przełomie października i listopada rozpoczęły się i szybko zakończyły prace montażowe. 21 kwietnia 2017 r. świętowaliśmy uroczyste otwarcie tego pięknego i pożytecznego obiektu.

W obecnych czasach, gdzie komputer i nowoczesny telefon wyznaczają nam wszystkim ramy czasowe a właściwie całkowicie nas absorbują – ta inwestycja doskonale wpisuje się w realia codzienności. To dzięki takim miejscom  możemy nie tylko uatrakcyjniać proces dydaktyczny lecz także właściwie kształtować proces wychowawczy. Mamy nadzieję że wspólne, aktywne może nawet rodzinne spędzanie czasu wolnego stanie się w naszym środowisku dobrym przyzwyczajeniem.

41. Podwórko NIVEA już otwarte
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl