• Odwiedziło nas: 266017 osób
  • Do końca roku: 309 dni
  • Do wakacji: 117 dni

23-465 Turobin

ul. J. Piłsudskiego 34

Tel: (84) 683-32-31

Niedziela, 2018-02-25

Imieniny:

Almy, Cezarego

Innowacje w szkole

Jesteś tu: » Strona startowa » Innowacje w szkole
  • Innowacje pedagogiczne
KLASA V PRZYGOTOWAŁA WIADOMOŚCI SPORTOWE
czytaj więcej
Czytamy na dzień dobry
czytaj więcej

W ramach innowacji "Książka, uczy, bawi rozwija" uczniowie klas trzecich miały za zadanie przygotowanie recenzji książek dla koleżanek i kolegów z  klas młodszych. Z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Pomoc otrzymały od rodziców i nauczycieli. Oto niektóre z nich.

Klasy trzecie recenzują książki...
czytaj więcej


ZOBACZ FILM


https://www.youtube.com/watch?v=as9DSVsqVII,,Kaczka dziwaczka” jest jednym z najbardziej znanych wierszy J. Brzechwy, który w ramach innowacji przygotowaliśmy dla naszych kolegów z klas młodszych oraz przedszkolaków. Wydawało by się, że śmieszny wiersz nie może niczego uczyć, autor napisał go po to, by nas rozbawić, poprawić nam nastrój, zachęcić do lektury. Ale gdy zaczniemy zastanawiać się nad losem kaczki, to robi się nam smutno. Była odrzucana, wyśmiewana, samotna i nieszczęśliwa. Dlaczego? Tylko dlatego, że było ,,inna”. Zamiast pływania lubiła długie spacery, zjadała tasiemkę, kupowała mak, żeby nim pisać, rozumując dosłownie powiedzenie "pisać list drobnym maczkiem".

Wiersz uczy nas właściwego zachowania wobec ,,innych”, którzy nie są tak doskonali jak my. Zwracajcie  uwagę na inaczej chodzących, mówiących, samotnych i zagubionych. Okażcie im serce i wyciągnijcie pomocną dłoń!!!! Więc, drogie Dzieci- bajek słuchajcie. Uczcie się życia i dorastajcie.
Wychowawca  kl. II b

Zofia Skiba

Kaczka dziwaczka
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl